KORRIKA 19. HASIERA EGUNA Martxoaren 19an Urepelen

 

 

 

 

IBILIBIDEA

Dena dago prest Urepelen 19. Korrikari hasiera emateko, argi dago egitaraua begiratuta. Korrikara joango diren furgonetak ere ari dira motorrak berotzen. Antolatzaileak, prentsako, batzordeetako eta euskaltegietako kideak euren lanari azken ukituak ematen. Korrika egingo duten milaka eta milaka lagunak beroketa ariketetan... eta tximeletak guztion urdailetan barneratzen. Ez da ezer falta hasteko eta, konturatu orduko, Bilbon izango da Korrika 19! Horretarako, ordea, abiatu egin behar, Urepeletik, 19an, arratseko 17:00etan.

HAURRENTZAT
11:00 Ikusgarria
11:00etatik goiti, karrika animazioak: Gaiteroak, Ziganteak, Zabaleta anaiak, Ostatu ibiltaria
13:00-16:00 Tailerrak Oreka Zirkuarekin

EGUERDIAN, EZKER PARETAN
l Bazkari herrikoia
l Nat eta Watson
l Ibarreko bertsolariak (Battitt Crouspeyre, Jean Louis Laka, Mixel Aire)
l Kantariak: Xendarineko ahizpak, Menditarrak

PLAZAN
16:00 Kantaldia
l Ibarreko kantariak elkarrekin kantuz
l Aire ahizpak
l Korrika 19 kantua

16:40 EKITALDIA
l Urepeleko Korrika batzordearen
hitzaldia
l Bertsolariak (Mixel Aire Xalbador, Maddalen Arzallus, Aimar Karrika)
l AEKren hitzaldia

17:00
ABIATZEA, AITZINA KORRIKA!!!
l Ondotik, Zuek ere taldea

KONTZERTUAK BAIGORRIN
22:00 Aguxtin Alkhat
             Zezenaren taldea

Oharrak:
l Autobus joan-jinkariak izango dira Aldudetik Urepelerat
l Jendeak xehetasunak nahi baldin baditu, edota autobusak antolatu, helbide honetara idatz diezaioke Graxi Irigarairi:E-mail hau spam roboten kontra babestuta dago. JavaScript aktibatuta izatea behar duzu hau ikusteko. '; document.write(''); document.write(addy_text53698); document.write('<\/a>'); //-->\n E-mail hau spam roboten kontra babestuta dago. JavaScript aktibatuta izatea behar duzu hau ikusteko.

IBILIBIDEA

Martxoak 19, osteguna
Urepele    17:00
Banka        17:58
Baigorri        19:03
Donibane Garazi    20:08

Martxoak 20, ostirala
Maule        00:34
Donapaleu    03:21
Hazparne    06:31
Kanbo        07:36
Itsasu        08:14
Ezpeleta        08:53
Ainhoa        09:25
Urdazubi        09:51
Arizkun        11:39
Elizondo        12:06
Irurita        12:23
Ziga        12:53
Almandoz    13:37
Gelbentzu    16:20
Markelain    17:04
Atarrabia    18:41
Uharte        18:54
Atarrabia    19:09
Burlata        19:14
Iruñea         19:37
Zizur Nagusia    22:59
Barañain        23:16
Iruñea        23:32

Martxoak 21, larunbata
Berriozar    00:03
Berriobeiti    00:29
Irurtzun        01:57
Madotz        02:43
Astitz        03:08
Alli        03:26
Leitza        05:02
Berastegi    05:33
Elduain        06:25
Berrobi        06:38
Belauntza    06:51
Ibarra        07:04
Tolosa        07:11
Hernialde    07:56
Anoeta        08:03
Irura        08:16
Villabona    08:29
Zizurkil        08:48
Aduna        09:01
Andoain        09:14
Urnieta        09:53
Hernani        10:19
Astigarraga    11:05
Errenteria    11:37
Oiartzun        12:23
Irun        13:11
Bera        14:57
Lesaka        15:43
Igantzi        16:19
Etxalar        16:49
Bera        17:14
Azkaine        18:59
Sara        19:51
Senpere        20:43
Uztaritze    22:08
Milafranga    22:47
Baiona        23:31

Martxoak 22, igandea
Angelu        00:50
Biarritz        01:29
Arbona        02:34
Bidarte        02:54
Getaria        03:13
Donibane Lohizune    03:46
Ziburu        04:31
Urruña        04:57
Hendaia        05:43
Irun        06:02
Hondarribia    06:15
Irun        06:54
Lezo        07:20
Pasai Donibane    07:55
Pasai San Pedro    08:15
Donostia     08:28
Lasarte-Oria    12:37
Usurbil        13:36
Orio        14:47
Zarautz        15:38
Getaria        16:28
Zumaia        17:00
Zestoa        17:46
Azpeitia        18:45
Azkoitia        19:37
Azpeitia        20:29
Errezil        20:39
Bidania-Goiatz    21:54
Albiztur        22:26
Tolosa        22:59
Altzo        23:12
Alegia        23:25
Ikaztegieta    23:44
Legorreta    23:51

Martxoak 23, astelehena
Itsasondo    00:16
Arama        00:23
Ordizia        00:29
Beasain        01:04
Lazkao        01:29
Olaberria    02:02
Idiazabal    02:21
Segura        02:53
Zerain        03:06
Mutiloa        03:26
Ormaiztegi    03:45
Ezkio-Itsaso    04:04
Zumarraga    04:23
Urretxu        04:43
Legazpi        04:59
Oñati        06:53
Arrasate        08:15
Aretxabaleta    08:40
Eskoriatza    08:59
Aretxabaleta    09:11
Aramaio        09:42
Arrasate        10:37
Bergara        11:23
Elgeta        12:28
Elorrio        13:22
Atxondo        13:46
Abadiño        14:00
Durango        14:23
Iurreta        14:39
Durango        14:48
Berriz        15:28
Zaldibar        15:56
Mallabia        16:19
Ermua        16:42
Eibar        17:07
Soraluze        17:48
Elgoibar        18:36
Mendaro        19:30
Deba        20:25
Mutriku        21:11
Ondarroa    21:50
Berriatua    22:22
Markina-Xemein    22:41
Aulesti        23:54

Martxoak 24, asteartea
Gizaburuaga    00:23
Lekeitio        01:39
Ispaster        02:05
Ea        02:25
Ibarrangelu    03:02
Elantxobe    03:21
Ibarrangelu    03:34
Arteaga        03:47
Kortezubi    04:32
Arratzu        04:45
Gernika        04:51
Muxika        05:10
Gernika        05:32
Forua        06:15
Murueta        06:21
Busturia        06:47
Sukarrieta    07:00
Mundaka    07:12
Bermeo        07:25
Bakio        08:48
Mungia        09:55
Gatika        10:57
Laukiz        11:17
Urduliz        11:51
Gorliz        12:10
Plentzia        12:33
Barrika        12:56
Sopela        13:15
Berango        13:57
Getxo        14:23
Leioa        15:38
Erandio        16:11
Barakaldo    17:25
Sestao        18:30
Portugalete    18:53
Santurtzi    19:16
Portugalete    19:53
Trapagaran    20:07
Ortuella        20:46
Abanto        21:17
Muskiz        22:02
Galdames    22:54
Sopuerta    23:14
Zalla        23:42

Martxoak 25, asteazkena
Balmaseda    00:07
Zalla        00:33
Gueñes        01:12
Gordexola    01:57
Okondo        02:28
Laudio        03:02
Arespalditza    04:39
Urduña        06:03
Amurrio        06:56
Lezama        07:42
Murgia        09:27
Izarra        10:24
Kuartango    10:52
Argantzun    13:30
Trebiñu        14:22
Urizaharra    15:54
Guardia        17:59
Eltziego        18:35
Lapuebla de Labarka    19:11
Lantziego    20:02
Oion        20:54
Moreda         21:21
Viana        21:43
Mendabia    23:46

Martxoak 26, osteguna
Lodosa        00:51
Carcar        02:09
Andosilla    02:28
Azagra        03:39
Milagro        04:50
Cadreita        05:48
Valtierra        06:20
Arguedas    06:46
Cabanillas    08:53
Ribaforada    09:39
Ablitas        10:57
Cascante    11:29
Tutera        12:28
Caparroso    16:30
Murillo el Cuende    17:31
Pitillas        17:53
Beire        18:19
Erriberri        18:45
Tafalla        19:30
San Martin Unx    20:47
Lerga        21:47
Eslaba        22:19
Oibar        23:37

Martxoak 27, ostirala
Irunberri    00:45
Domeñu        01:31
Nabaskoze    03:13
Sartze        04:50
Espartza        05:03
Orontze        05:16
Ezkaroze    05:29
Otsagabia    05:48
Abaurregaina    07:24
Abaurrepea    07:48
Garaioa        08:14
Aribe        08:33
Garralda        08:53
Aurizberri    09:38
Agoitz        12:21
Urrotz        13:26
Tebas         15:36
Biurrun        16:08
Eneritz        16:47
Obanos        17:26
Gares        17:52
Mañeru        18:38
Zirauki        18:57
Villatuerta    20:02
Lizarra        20:35
Abartzuza    21:33
Jaitz        23:10

Martxoak 28, larunbata
Etxauri        00:31
Irurtzun        02:34
Etxeberri    02:47
Irañeta        03:39
Uharte        03:52
Arruazu        04:18
Lakuntza    04:25
Arbizu        04:42
Etxarri Aranatz    04:57
Bakaiku        05:36
Iturmendi    05:48
Urdiain        06:01
Altsasu        06:14
Olatzagutia    06:47
Ziordia        07:19
Egino        07:52
Ilarduia        08:04
Albeniz        08:17
Araia        08:23
Zalduondo    09:01
Agurain        09:34
Dulantzi        11:21
Burgu        11:50
Gasteiz        12:38
Zeanuri        19:51
Areatza        20:16
Arteaga        20:25
Igorre        21:07
Arantzazu    21:25
Arteaga        21:32
Zeberio        21:56
Ugao        22:57
Arrigorriaga    23:30
Basauri        23:58

Martxoak 29, igandea
Etxebarri    00:44
Galdakao    01:16
Bedia        03:15
Lemoa        03:27
Zornotza    03:47
Larrabetzu    04:56
Lezama         05:31
Zamudio     05:54
Derio         06:14
Loiu         06:40
Sondika         06:47
Bilbo        11:41
BUKAERA    12:29